pergole

Twój dom jest w fazie projektowania? A może kupiłeś gotowy projekt, który teraz chcesz zmodyfikować, dodając do niego nowe elementy? W obu przypadkach warto pomyśleć o pergoli tarasowej.

W tym artykule znajdziesz kilka propozycji na wykorzystanie takiej przestrzeni, a także opis jej charakterystycznych elementów. Zainteresowany? Zainteresowana? W takim razie zapraszamy do lektury!

Pergola tarasowa – w jaki sposób może uprzyjemnić czas spędzany na tarasie?

Pergola tarasowa może zamienić standardowy taras w najbardziej ulubioną przestrzeń – zarówno z punktu widzenia domowników, jak i ich gości. Wystarczy postawić na miejscu wygodną kanapę, fotele, hamak czy pufy, do tego dołożyć stolik kawowy i strefa komfortu z prawdziwego zdarzenia gotowa! Może to być miejsce relaksu przy kubku aromatycznej kawy, dyskusji w gronie przyjaciół i znajomych, a także odpoczynku pod ciepłym kocem.

Ten sam taras, po wzbogaceniu o pergolę, może być również strefą fitness – ze sprzętem typu: orbitrek, bieżnia, rowerek stacjonarny czy stepper. To dobry punkt wyjścia do regularnych ćwiczeń na świeżym powietrzu. Mało tego! Tę samą przestrzeń da się zamienić w obszar do rodzinnego grillowania, świętowania urodzin oraz spotkań bez żadnej okazji. Możliwości jest naprawdę dużo!

Przeczytaj także: https://www.blogprasa.pl/nowoczesna-pergola-tarasowa-co-musisz-o-niej-wiedziec/

Pergola tarasowa – o tym warto pamiętać!

Pergola tarasowa jest solidną konstrukcją, wykonaną z różnych materiałów. Może być metalowym obiektem z przymocowanymi do niego roletami. Niektórzy właściciele nieruchomości decydują się również na specjalne przeszklenia.

Niezależnie od materiałów, z jakich ta konstrukcja jest stworzona, za każdym razem jest ona wykonywana z myślą o indywidualnych potrzebach – na wymiar i pod kolor reszty obiektu. Da się ją również łatwo urozmaicić – chociażby poprzez posadzenie róży pnącej albo bluszczu, pnącego się po całej pergoli.

Nie wolno też zapominać, że pergola tarasowa to doskonała ochrona przed zmienną pogodą. Dzięki tej konstrukcji, jej użytkownikom niestraszne są takie zjawiska jak silny wiatr, intensywne opady deszczu czy oślepiające promienie słoneczne.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producent pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here