Jak wybrać idealny zlewozmywak do kuchni

Zlewozmywaki są bardzo ważnym elementem wyposażenia kuchni. Większość osób korzysta z nich dosłownie każdego dnia. Służą do mycia m.in. rąk, warzyw, owoców i naczyń. Ponadto mają spory wpływ na wrażenie czystości w pomieszczeniu. Dlatego właśnie ich wybór zdecydowanie nie powinien być przypadkowy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego zlewozmywaka kuchennego.

Rozmiar

W pierwszej kolejności warto ustalić rozmiar zlewozmywaka. W ten sposób można znacząco zawęzić poszukiwania i przyspieszyć znalezienie odpowiedniego modelu. Przeważnie modele dwukomorowe są nieco większe, o czym należy pamiętać zwłaszcza w przypadku mniejszych kuchni. Do ustalenia możliwej wielkości zlewu konieczne jest też wzięcie pod uwagę wymiarów szafki. I tak przykładowo zlewozmywak 60 cm może odnosić się do montażu na szafkach o szerokości właśnie od 60 cm. Sam zlewozmywak może mieć natomiast szerokość np. 70-80 cm.

Montaż

Podczas przeglądania ofert sklepów ze zlewozmywakami kuchennymi nietrudno zauważyć, że poszczególne modele różnią się pod względem montażu. Jedną z opcji są zlewy podwieszane, które zakłada się od spodu blatu szafki. Nie mają ociekacza, ale dzięki specyficznej budowie woda swobodnie spływa do komory. Nie wystają też ponad powierzchnię blatu, co daje bardzo elegancki i estetyczny efekt. Zlewozmywaki nakładane są łatwe w montażu – wystarczy nałożyć go na krawędzie szafki. Z kolei modele wpuszczane umieszcza się w uprzednio wyciętym otworze w blacie kuchennym.

Surowiec

Przeglądając dostępne zlewy do kuchni, należy zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestią, jaką jest wybór surowca. Trzeba pamiętać, że poszczególne tworzywa różnią się pod względem trwałości, odporności na różne czynniki i sposobów czyszczenia. I tak przykładowo granitowe modele ze sklepu online taniezlewozmywaki.pl wyróżniają się wysoką trwałością i są inwestycją na wiele lat. Z kolei stal nierdzewna ma bardzo uniwersalny charakter i jest wysoce odporna na działanie środków chemicznych. Warto zwrócić też uwagę na konglomerat, dla którego nie jest problemem nagła zmiana temperatur, co może być istotne w przypadku kuchni.

Kolor

W natłoku danych technicznych warto pamiętać o kwestiach związanych z designem zlewozmywaka. Spore znaczenie ma zwłaszcza jego kolor, który powinien pasować m.in. do podłogi, ścian, mebli i urządzeń. Obecnie wybór barw i odcieni jest naprawdę ogromny. Można bez problemu znaleźć zlewy w kolorze czerni, bieli, brązu, stali czy też beżu. Ponadto niekiedy możliwe jest zamontowanie modelu w nietypowym odcieniu np. pastelowego różu czy też głębokiej zieleni.

Kształt

Na końcowy efekt spory wpływ ma również kształt zlewozmywaka. Najczęściej można spotkać się z modelami, w których ociekacz i komory tworzą prostokąt. Na popularności zyskują również zlewy kwadratowe. Sporo oryginalności może wprowadzić z kolei zlewozmywak z okrągłą komorą. Można też zdecydować się na wersję narożną w kształcie mniej bądź bardziej symetrycznego wieloboku z równie ciekawym wyglądem komór.

>> Szukasz dobrego środka do czyszczenia zlewozmywaka? Sprawdź co oferuje producent środków czystości VOIGT

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/cyrkologia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here