Jakie skarpetki wybrać na chłodne dni

Drogie panie, zbliża się zima, a więc chłodne poranki i chłodne długie wieczory będą normą. Oznacza to potrzebę cieplejszego ubioru. Szczególnie w tym okresie marzną stopy, co może prowadzić do skurczu drobnych tętniczek u nóg, a to już do niedokrwienia. Problemem może być również zbyt ciasny ściągacz, który może ograniczać prawidłowy przepływ krwi. Stąd też warto zaopatrzyć się w ciepłe i wygodne zimowe skarpety, które dodadzą ciepła stopom i pomogą wyeliminować problem marznięcia dolnych kończyn.

Jak dobrać odpowiednie skarpetki?

Najlepszym wyborem w tym przypadku powinny być skarpety, które mają niezbyt ciasny ściągacz, na pewno większy niż przy tak zwanych stopkach. Powinny być przede wszystkim miękkie i elastyczne, a także niezsuwające się z nóg. Dobrym materiałem będzie bawełna, która daje dużo wygody przy noszeniu. Ten materiał zapobiega obtarciom stóp, przez co jest dosyć chętnie wybierany. Dodatkowo te po wielu praniach nie tracą swojego koloru. Rozmiar skarpet dobiera się zgodnie z rozmiarem stopy, pomocna w tym przypadku będzie długość wkładki w bucie.

Skarpetka zawiera przeważnie 70-85% bawełny, przez co ta po nałożeniu bardzo łatwo przylega do stopy. Złożony z poliamidu ma dużą wytrzymałość i dobrze wchłania wodę przy ewentualnym przemoczeniu. W składzie również często jest elastan, a więc jeden z materiałów syntetycznych, który powoduje, że materiał się nie gniecie. Elastan zwany również jako Spandex nie jest tworzony z naturalnych składników, stąd też jest bardziej wytrzymały.

Gdzie można kupić takie skarpety?

Dobrej jakości ciepłe skarpetki damskie można nabyć w internetowym sklepie Conteshop.pl. Strona zawiera produkt z bawełną jak i innymi składnikami bardzo dobrymi jakościowo. Dostępne są jako stopki jak i dłuższe skarpety, które można podciągnąć aż do łydki. Są one bardzo solidne i wykonane z dużą solidnością, a posiadają różne wzory, które na pewno każdej pani przypadną do gustu,

Można nabyć również skarpety z kaszmiru, a więc jednego z najdroższych surowców na świecie czy też antypoślizgowe z dodatkiem angory. Tutaj już jest to tylko i wyłącznie kwestia gustu.

Inne zastosowanie skarpet

Ciepłe skarpety damskie są dobrym wyborem również dlatego, że mogą sprawdzić się też na długie zimowe wieczory przy spędzaniu czasu na kanapie bądź też do spania.

Cena pary skarpet

Produkt nie jest drogi, niezależnie od materiału, gdyż jest to wydatek najczęściej nie większy niż 10-15 PLN, a daje sporo komfortu w noszeniu, dużo ciepła jak i samej wygody. Dlatego też warto coś takiego posiadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here