Wybieramy alkomat do 300 złotych

0
532

Alkomat to urządzenie służące do określania ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest bardzo przydatne w sytuacji, gdy chcemy ustalić, czy po spożyciu alkoholu możemy usiąść za kierownicą samochodu. Nie każde urządzenie jest jednak tak samo precyzyjne i wygodne w użyciu. Jak wybrać najlepszy alkomat, jeśli nie chcemy ponosić dużych kosztów?

Rodzaje alkomatów

Na rynku dostępne są alkomaty o różnym kształcie i parametrach użytkowych. Najważniejszą sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest rodzaj zamontowanych czujników. To od nich zależy precyzja pomiaru. Urządzenia z sensorami półprzewodnikowymi można spotkać nawet w cenie około 100 złotych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie są zbyt dokładne, a na rezultat badania mogą mieć wpływ wcześniej spożywane produkty spożywcze.

Dokładność pomiaru

Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w alkomat posiadający czujniki elektrochemiczne. Na wynik badania nie mają wpływu inne substancje poza alkoholem, które mogłyby przekłamywać wynik. Dlatego tego typu urządzenia są stosowane przez Policję. Alkomaty elektrochemiczne charakteryzują się dużo większą dokładnością pomiaru, co ma szczególne znaczenie, jeśli stężenie alkoholu tylko nieznacznie przekracza dozwolony poziom.

Jakość klasy Premium

Jednym z najlepszych urządzeń o dużej dokładności pomiaru, które można kupić w cenie nieprzekraczającej 300 zł, jest alkomat AlcoFind EXPERT. Jest kompaktowy i prosty w obsłudze. Producent wyposażył go w wysokiej jakości platynowy sensor elektrochemiczny, który należy do klasy Premium. Dzięki niemu możemy uzyskać bardzo dużą dokładność pomiaru.

Jak pokazują wyniki porównawcze testów, alkomat AlcoFind EXPERT mierzy stężenie alkoholu prawie tak samo skutecznie, jak profesjonalne stacjonarne alkomaty policyjne. Błąd pomiarowy w testach wynosi średnio tylko 0.075‰. Jest to rezultat wystarczający, aby czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji.

Trwałość i bezpieczeństwo

Urządzenie jest niewielkie, więc można je łatwo schować w torebce lub kieszeni kurtki. Ma obudowę wykonaną z tworzywa ABS, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Alkomat można obsługiwać za pomocą jednego przycisku i posiada w komplecie łatwe do montażu wielorazowe ustniki, certyfikowane przez Państwowy Zakład Higieny.

AlcoFind EXPERT jest bardzo szybko gotowy do pracy. Można go używać już po 15 sekundach od uruchomienia, a czas pobierania próbki to tylko 2-3 sekundy. Posiada sygnalizację dźwiękową początku i końca pomiaru, jak również ewentualnego uszkodzenia sensora. Wskazuje stan baterii i wyłącza automatycznie zasilanie, jeśli nie jest używane. Dzięki czemu oszczędzamy baterię.

Okresowa kalibracja

Urządzenie wyświetla też ilość wykonanych pomiarów. Ma to znaczenie, bo po wykonaniu określonej ilości pomiarów każdy alkomat musi zostać poddany kalibracji. W przypadku AlcoFind EXPERT trzeba to zrobić po 500 pomiarach. W tańszych alkomatach półprzewodnikowych kalibracja musi być wykonywana po około 200-300 pomiarach.AlcoFind EXPERT to bardzo trwałe urządzenie. Potwierdza to producent, udzielając gwarancji na okres aż 10 lat. Alkomat oferuje sklep Alkomaty.net.pl w bardzo atrakcyjnej cenie. Do urządzenia dołączony jest certyfikat kalibracji wystawiony w dniu sprzedaży. Sprzęt jest dostarczany w stanie gotowym do natychmiastowego użycia.

Alkomat AlcoFind EXPERT to bardzo dokładne i wydajne urządzenie. Sprawdzi się nie tylko do użytku osobistego, lecz także w małych i średnich firmach. Jest to optymalny wybór dla każdego kierowcy, który chce zapewnić bezpieczeństwo na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here