Buty robocze

Praca jest istotną częścią naszego życia. Są osoby, które pracują dzień w dzień po 10 lub 12 godzin. Bardzo istotne zatem jest, abyśmy w tym miejscu czuli się wygodnie i komfortowo. Jednym z czynników, który ma na to wpływ jest to co na siebie zakładamy. Bardzo ważny jest rodzaj butów, który nosimy, gdyż bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie. W tym artykule przyjrzymy się butom roboczym wysokiej jakości i korzyścią wynikającym z ich noszenia.

Dla kogo buty BHP?

Buty BHP do pracy przeznaczone są głównie dla osób pracujących w branży budowlanej i innych specjalistycznych działów, w których ryzyko uszkodzenia ciała jest wysokie. Przepisy BHP ściśle określają, które profesje i zawody wymagają zastosowania tego typu obuwia. Za niedostosowanie się do przepisów dotyczących właściwego stroju w pracy, zatrudnionemu grozi niekiedy upomnienie bądź kara finansowa. Największym jednak ryzykiem jakie ponosimy zakładając niewłaściwe obuwie do pracy, jest narażenie swoich stóp na poważny uraz mechaniczny, chemiczny lub termiczny. Nogi to bardzo ważna część naszego ciała, dlatego warto ją chronić odpowiednim obuwiem roboczym.

Wysokiej jakości buty robocze ochraniają stopę przed przebiciem, uderzeniem, czynnikami termicznymi czy poślizgnięciem się. Wyposażone są w antypoślizgową, grubą podeszwę, która chroni przed upadkiem. Blacha zatopiona w górnej części buta, nad palcami stopy chroni ciało przed zmiażdżeniem poprzez upadający, ciężki przedmiot. Obuwie robocze jest odporne na wodę, czynniki atmosferyczne oraz zawiera często wkładkę antyelektrostatyczną, zabezpieczającą przed porażeniem prądem. Materiał, z którego wykonane są tego typu buty jest bardzo odporny i przez długi czas chroni stopy przed niebezpiecznymi czynnikami.

Występują różne rodzaje butów roboczych. Trzewiki niskie i wysokie, półbuty, czy buty gumowe. Przeznaczone do pracy na zewnątrz i w budynkach. Różnią się od siebie, grubością, długością, typem zapięcia i różnymi parametrami zapewniającymi ochronę. Wybierając buty odpowiednie dla siebie, należy pamiętać aby były wykonane z wysokiej jakości materiału, który jest oddychający. Buty powinny przede wszystkim być wygodne i dobrze dopasowane. Nie powinny ocierać i ugniatać stopy, gdyż komfort pracy i nasza wydajność pracownicza będzie mocno obniżona.

Buty robocze to niezbędny element pracy każdego fachowca. Odpowiednio dobrane, zapewniają bezpieczeństwo, komfort termiczny i wygodę. Kupując ten typ obuwia, warto wybrać te wysokiej jakości, gdyż, przy odpowiedniej pielęgnacji, powinny posłużyć nam długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here