Co sprzyja impotencji

Impotencja to problem, który może w dłuższej perspektywie czasu zrujnować życie niejednego mężczyzny. Co może sprzyjać jej wystąpieniu i kto jest na nią najbardziej narażony?Impotencja to problem z utrzymywaniem pełnych funkcji seksualnych,objawiająca się głównie problemami z erekcją. Aby padła diagnoza o impotencji, zaburzenia te muszą mieć charakter trwały i opierający się różnorodnym metodom leczenia. Ocenia się, że z problemem impotencji zmaga się nawet połowa mężczyzn po osiągnięciu 40-tego roku życia.

Choroby, które sprzyjają rozwinięciu się impotencji

Przyczyny impotencji mogą być bardzo różne, dlatego podczas diagnozy konieczne jest dokładne zanalizowanie zarówno historii leczenia pacjenta, stylu życia, jaki prowadzi, samopoczucia, a także jego obciążeń genetycznych. Impotencja może wystąpić jako skutek różnorodnych chorób. Zaliczamy do nich choroby neurologiczne(padaczka, SM, neuropatia cukrzycowa), choroby o podłożu hormonalnym np. andropauza i hipogonatyzm mogą zniwelować pełną sprawność seksualną), a także choroby związane z układem krwionośnym (na przykład, osoby po zawałach i udarach, zmagające się z miażdżycą oraz nadciśnieniem tętniczym często zapadają na impotencję).

Psychologiczne podłoże impotencji

Zdecydowanie też należy wziąć pod uwagę czynniki psychologiczne jako te, które mogą zdeterminować nasze funkcjonowanie w sferze seksualnej.Z impotencją zmagają się nierzadko mężczyźni, którzy rozwinęli pewne zahamowania w wieku młodzieńczym lub ci którzy są ofiarami najróżniejszych traum powiązanych z życiem erotycznym. Zdarza się również, że impotencja pojawia się, gdy w życiu mężczyzny jest zbyt wiele napięcia lub gdy mężczyzna cierpi na depresję.

Styl życia a ryzyko zapadnięcia na impotencję

Osoby, które nie dbają o równowagę między czasem spędzanym na odpoczynku a czasem poświęconym wypełnianiu obowiązków (głównie zawodowym), a także ci, którzy nie radzą sobie z napięciami emocjonalnymi i którzy walczą ze stresem alkoholem, zapadają na impotencję zdecydowanie częściej niż ci, którzy wysypiają się,uprawiają sport oraz odżywiają się zdrowo i stronią od używek.

Lekarstwa i inne środki chemiczne a impotencja

Szukając przyczyn impotencji należy przyjrzeć się dokładnie lekom,które zażywamy regularnie lub tym, które stosowaliśmy w przeszłości.Impotencji sprzyja przyjmowanie leków antydepresyjnych, leków hormonalnych, a także leków zwalczających nadciśnienie tętnicze. Co ciekawe, szkodliwe na tym tle mogą okazać się leki stosowane wleczeniu problemu nietrzymania moczu oraz steroidy anaboliczne. Należy również liczyć się z impotencją, gdy stosujemy farmakoterapię celowaną w leczeniu raka prostaty.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/cyrkologia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here