Jak zostać księgową

Każda firma w Polsce potrzebuje osoby która będzie zajmowała się finansami danego przedsiębiorstwa, a zatem można tez rzec że zawód księgowego jest zawodem jednym z najstarszych, a tym samym również bardzo przyszłościowym. A zatem każdy kto myśli o tym, aby swoją karierę zawodową połączyć z księgowością z pewnością w przyszłości nie będzie narzekał na brak dostępnych ofert pracy. Tak naprawdę księgowym można zostać na każdym etapie swojej kariery zawodowej ponieważ wcale nie musimy kończyć studiów o tym kierunku, aby móc zajmować się finansami. Dziś możemy znaleźć szeroka gamę szkoleń oraz kursów dzięki którym z pewnością nauczymy się podstaw księgowości bądź też poszerzymy swoją wiedzę w tym zakresie. Do takich kursów możemy zaliczyć w szczególności szkolenia finansowa, kurs podstaw rachunkowości czy tez kurs kadry i płace.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.cee.pl/kursy-i-szkolenia/certyfikowany-kurs-kadry-i-place-od-podstaw/

W ostatnich latach pracownicy do spraw rachunkowości  i księgowości czy też samodzielni księgowi to zawody deficytowe, cały czas brakuje  w firmach osób mogących zając takie właśnie stanowiska. Takich specjalistów poszukują zarówno nowe firmy które dopiero pojawiają się na rynku jak i firmy które na rynku SA już od wielu lat, Takich pracowników poszukują również sektory państwowe. A zatem aby zostać księgowym jest to idealny moment gdyż ofert pracy dla księgowych i finansistów na chwilę obecną jest bardzo dużo/

Jak zostać księgowym

Chcąc zostać księgowym bardzo pomocne będzie ukończenie studiów na kierunku finanse i rachunkowość, ekonomi lub zarządzanie. Jednak aby móc pracować na stanowisku księgowego tak naprawdę takie studia nie są wcale konieczne.  Warto pomyśleć o ukończeniu kursów lub szkoleń kurs podstaw rachunkowości oraz kurs na doradcę podatkowego.

Jeszcze kilka lat temu chcąc zostać księgowym konieczne było posiadanie certyfikatu księgowego, dziś tak naprawdę wystarczy ukończyć kurs dla księgowych i możemy rozpocząć pracę w tej branży.  Podstawową wiedzę możemy również zdobyć w liceum bądź technikum ekonomicznym. Jednak z uwagi na spadek jakości usług księgowych minister finansów chce przywrócić konieczność posiadania takiego certyfikatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here