jaki procesor do gier

Wielu z nas stało kiedyś lub będzie stało przed ważną decyzją zakupową, a mianowicie przed wyborem czy do swojego pokoju czy gabinetu zakupić komputer stacjonarny czy też notebook.

Oczywiście każde z powyżej wymienionych urządzeń ma swoje znaczące wady i zalety

W przypadku laptopa podstawową i najczęściej wymienianą zaletą będzie bez wątpienia jego ogromna mobilność. Laptopa możemy wziąć ze sobą wszędzie. Do drugiego pokoju, do innego mieszkania, do parku żeby usiąść na ławce i popracować, do autobusu czy pociągu kiedy mamy dłuższą podróż czy też w końcu do pracy. Oczywiście mobilność każdego laptopa jest definiowana przez kilka czynników i nie można zapominać, że nie każdy laptop będzie urządzeniem wyjątkowo mobilnym – chociaż na pewno mobilniejszym od nawet najmniejszych komputerów stacjonarnych.

O mobilności laptopa świadczą trzy podstawowe czynniki: pojemność jego baterii, jego wymiary oraz jego waga. Laptop mały, lekki i o pojemnej baterii będzie najbardziej mobilny. Wiele laptopów to jednak prawdziwe kombajny i nie chodzi tu jedynie o specyfikację, która czasami jest zbliżona do tej z komputerów osobistych. Chodzi również o wagę czy rozmiary – ciężko mówić o mobilności kiedy decydujemy się na przykład na 18 calowego laptopa, który waży 4 kilogramy i którego ledwo dajemy radę trzymać w jednej ręce.

procesor do gier

Zdecydowaną wadą niemal każdego laptopa (a na pewno każdego tańszego niż 3000 złotych) to specyfikacja, która jest po prostu zbyt słaba żeby uciągnąć najnowsze i najbardziej zaawansowane tytuły gier, a także bardziej skomplikowane zadania, takie jak chociażby rendering filmów czy też pracę na bardziej zaawansowanych programach do edycji grafiki lub video. Niestety tej wady w przypadku laptopów nie da się przeskoczyć – mały rozmiar i mobilność są w tym przypadku zapłacone jakimś kosztem i tym kosztem jest właśnie gorsza specyfikacja w porównaniu do dużych komputerów stacjonarnych w tej samej cenie.

Zalety komputerów stacjonarnych są dość jasne. Najważniejszym z nich jest oczywiście specyfikacja i podzespoły, które w przypadku komputerów są o wiele lepsze i tańsze niż w laptopach. Na dobrą sprawę przy składaniu naszego komputera stacjonarnego nic nas nie ogranicza. Wszystko to dzięki dużym rozmiarom obudowy każdego komputera do której zmieścimy nawet najbardziej zaawansowane podzespoły, których rozmiary często są niewiele mniejsze od całych laptopów.

Jaki komputer do gier lepiej kupić?

Gotowy zestaw, jaki możemy znaleźć na wielu portalach aukcyjnych i w autoryzowanych sklepach komputerowych, czy też może zaryzykować i złożyć swój pierwszy komputer samemu? Większość osób zajmujących się składaniem komputerów jest zdania, że złożenie własnego komputera od podstaw jest zdecydowanie lepszym wyborem – da nam to nie tylko satysfakcję z samego faktu, że udało nam się samemu złożyć tak zaawansowany sprzęt jak komputer stacjonarny, ale zapłacimy wówczas mniej za poszczególne podzespoły, niż gdybyśmy mieli kupić gotowy zestaw komputerowy, który by je zawierał.

Przy wyborcze podzespołów dla komputera do gier będzie decydować o takich rzeczach jak to jaki procesor do gier będzie najlepszy dla naszego budżetu, ile pamięci RAM wybrać czy też którą kartę graficzną kupić – tę od Nvidii, a może kartę od AMD?

W przypadku składania komputera stacjonarnego do najważniejszych podzespołów należy karta graficzna, procesor, pamięć RAM, dysk, zasilacz, płyta główna, chłodzenie, no i oczywiście obudowa.

gra komputerowa

W przypadku karty graficznej należy zwrócić uwagę na ilość pamięci RAM jaką oferuje dana karta. W przypadku procesora najważniejsza będzie jego generacja, liczba rdzeni i wątków, a także częstotliwość taktowania jaką oferować będzie nasz procesor.

Przy wyborcze pamięci RAM oprócz jej pojemności (12 GB to minimum) będziemy musieli zwrócić również uwagę na to jaki typ pamięci kupujemy. Najtańsze są pamięci DDR2 i DDR3, jednak do gier poleca się najnowsze kości pamięci DDR4.

Dysk również jest ważny. Najlepszy będzie oczywiście dysk SSD dzięki któremu każda gra i aplikacja uruchomi nam się w zaledwie kilka sekund

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here