jaki odkurzacz kupić

Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków, ale na szczęście jak w każdej sferze życia współczesność i tu oferuje pewne ułatwienia. Jeśli chodzi o sprzątanie to jest ich naprawdę szeroki wybór, bo i zadań, które na nas czekają niemało.

Chyba już nikt w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie życia bez odkurzacza, zwłaszcza przy dużych powierzchniach mieszkalnych. Któż z nas gotowy byłby regularnie wymiatać tradycyjną szczotką wszystkie podłogi, a następnie trzepać dywany.

Od wielu lat odkurzacz jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu, a z roku na rok producenci oferują coraz bardziej unowocześnione sprzęty. Wybór odkurzaczy jest naprawdę ogromny, dlatego przed zakupem należy przejrzeć ofertę, aby zorientować się, co obecnie jest nam w stanie zaoferować rynek elektroniczny i następnie zdecydować jaki odkurzacz kupić, aby spełniał nasze oczekiwania i potrzeby.

Odkurzacz z workiem, czy ze zbiornikiem?

Po pierwsze, bardzo prosty wybór, czy chcemy odkurzacz workowy, czy bezworkowy? Różnica jest raczej zrozumiała. Pierwszy typ jest dobrze znany, w tym wypadku kurz jest przechowywany w jednorazowym worku, który należy regularnie wymieniać. Jest to z jednej strony wygodne i higieniczne rozwiązanie, trzeba jednak pamiętać o zakupie nowych worków na wymianę. Drugi typ odkurzaczy ma specjalny zbiornik, który musimy od czasu do czasu opróżnić.

Z kablem, czy bez?
Kolejna decyzja powinna zapaść pomiędzy wyborem odkurzaczy przewodowych i bezprzewodowych. Jeśli mamy małe mieszkanie to tutaj nie ma to większego znaczenia, wystarczy odkurzacz z kablem. Jest on też z reguły wydajniejszy i nie trzeba go ładować po każdym sprzątaniu. Odkurzacz bezprzewodowy na pewno sprawdzi się w mieszkaniach o dużej powierzchni, ponieważ nie będziemy tracić czasu na przepinanie wtyczki. W tym wypadku najbardziej popularne są odkurzacze pionowe, niektóre mają opcję dodatkową odkurzacza ręcznego. Sam odkurzacz ręczny jest również świetną propozycją do sprzątania nawierzchni trudno dostępnych i tapicerek. Pokochają go z pewnością właściciele czworonożnych kanapowców.

odkurzacz piorący

Rozmiar odkurzacza ma znaczenie

Kolejne zagadnienie przy wyborze odkurzacza- czy wybrać odkurzacz duży, pełnowymiarowy, czy może bardziej ten kompaktowy. Oczywiście znaczenie tutaj ma typ naszego domu/ mieszkania. Jeśli mamy dużo schodów to wiadomo, że waga takiego urządzenia będzie miała znaczenie. Wtedy lepiej wybrać mniejszy i lżejszy model. Kompaktowe odkurzacze sprawdzą się również w małych mieszkaniach, będą wygodniejsze i nie będą zajmowały dużo miejsca w szafie.

Duży odkurzacz z dużym zbiornikiem to idealny wybór dla dużych mieszkań, ponieważ nie trzeba będzie go zbyt często opróżniać. Poza tym te pełnowymiarowe odkurzacze zawierają zwykle dużo funkcji dodatkowych jak np. funkcja piorąca dywany, mycie parowe podłóg, filtry węglowe pochłaniające brzydkie zapachy, automatyczna regulacja mocy w zależności od nawierzchni, obniżona emisja hałasów, filtracja i aromatyzacja powietrza w domu i wiele innych.

Oprócz wyboru samego modelu odkurzacza powinniśmy dobrać odpowiednią dla naszych potrzeb szczotkę. Jeśli posiadamy dużo wykładzin i dywanów, sprawdzą się szczotki do tego przeznaczone, które usuną brud włosy i sierść z trudnych nawierzchni. Jeśli w naszym domu mamy płytki, panele lub drewno, to wybierzemy szczotki do nawierzchni twardych co da nam gwarancję, że nie zostaną porysowane. Wielu producentów do swoich modeli odkurzaczy dołącza obie opcje, ale czasami trzeba dokonać wyboru.

odkurzacz

Na koniec absolutny hit dzisiejszych czasów, czyli automatyczne roboty. Chociaż na rynku pojawiły się stosunkowo niedawno, to wybór jest naprawdę ogromny. Najnowszą techniką stosowaną przez producentów jest aplikacja mobilna połączona z robotem, dzięki której możemy zdalnie zaplanować sprzątanie, nawet pod naszą nieobecność.

Dodatkowo niektóre aplikacje pozwalają wytworzyć wirtualną mapę naszego mieszkania, dzięki czemu możemy wyznaczyć strefy, w których odkurzacz ma posprzątać albo sprawdzić ostatnią jego trasę. Poza tym mają wbudowane czujniki, dzięki którym omijają przeszkody i docierają
praktycznie wszędzie, a po skończonej pracy wracają do swojej stacji ładującej, dzięki czemu nasz robot będzie gotowy na kolejne sprzątanie. Jest to naprawdę wygodna opcja, zwłaszcza jeśli mamy dzieci, czy zwierzęta i musimy sprzątać codziennie lub bardzo często.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/cyrkologia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here