jakie kwiaty na balkon

Wiosna i lato zbliżają się wielkimi krokami. To okresy w roku, które są radosne i zdecydowanie podczas nich wszystko budzi się do życia. W naszych domach, mieszkaniach również następują zmiany. W szczególności słynne są wiosenne porządki. Też tak macie, że sprzątacie w każdym miejscu, nawet w tym trudno dostępnym? Takie porządki dotyczą również ogrodu, balkonu i tarasu. Wówczas podczas tych ciepłych pór roku przebywamy tam najczęściej. Duża część osób uwielbia kwiaty i nie wyobraża sobie, żeby mogło ich zabraknąć na dworze. Zatem, jakie kwiaty na balkon są najlepsze? Jakie wybrać kwiaty, aby zniosły wysokie temperatury na dworze? Tego wszystkiego dowiecie się w poniższym artykule! Zachęcamy do przeczytania, może znajdziesz rodzaj kwiatów odpowiedni dla Ciebie! Wszystko zależy od tego, jak nasłoneczniony jest balkon. Jedne kwiaty lubią mieć bardzo słoneczne miejsce, a inne mniej.

Propozycja 1. Pelargonie – klasyczne i modne kwiaty balkonowe

Najbardziej TOP, jeśli chodzi o kwiaty balkonowe to pelargonie. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Natomiast najczęściej wybierane są te pelargonie zwisające w kolorze czerwonym, bardzo stylowo wyglądają na balkonie. Można umieścić je w doniczkach, jak i w skrzyniach balkonowych. Pelargonie kwitną zazwyczaj od połowy maja, do momentu pierwszych przymrozków na dworze! Lubią miejsce nasłonecznione, muszą być obficie podlewane.

Propozycja 2. Petunia – piękna i niepowtarzalna

Szukasz pięknej rośliny na balkon? Petunia jako kwiat balkonowy wygląda świetnie! Co najważniejsze jest łatwa w uprawie! Tak jak w przypadku pelargonii lubi nasłonecznione miejsce. Na balkonie można zasadzić ją w doniczkach, skrzyniach w połowie maja. Ten rodzaj kwiatów nie lubi przymrozków, zdecydowanie powinna przybywać w wysokich temperaturach. Podlewanie powinno być na tyle obfite, aby nie była wysuszona.

Propozycja 3. Werbena ogrodowa – drobne kwiaty balkonowe

Piękna roślina, bardzo ozdobna. Uwielbia nasłonecznione miejsca, zniesie również pozytywnie chłodniejsze dni i noce. Sadzonki można wystawić na balkon również w połowie maja. Ponieważ kończą się wtedy zazwyczaj przymrozki. Ciekawe będzie stworzenie kompozycji kwiatowej wielokolorowej. Werbena oferuje szeroką gamę kolorystyczną: fiolet, biały, żółty, różowy, czerwony.

Propozycja 4. Begonia balkonowa – ozdobne liście i piękne kwiaty

Kolejną propozycją jest begonia balkonowa. Charakteryzuje się ona tym, że ma bardzo ozdobne liście. Begonie bulwiaste idealnie nadają się na balkon, świetnie będą prezentować się w doniczkach, jak i w skrzyniach. Ten gatunek kwiatów ma szczególne wymagania, które dotyczą gleby. Powinna ona być żyzna, próchnicza. Kwiaty lubią cień, półcień, aby najlepiej się rozwijały. Pod koniec maja można je posadzić na balkonie.

Wymieniliśmy najbardziej topowe kwiaty balkonowe, które można posadzić. Kwiaty powinny pojawić się na balkonie po pierwszych przymrozkach. Najbezpieczniejszy termin to połowa/koniec maja. Większość roślin lubi nasłonecznione miejsca. Przed ułożeniem kwiatów na balkonie, trzeba zorientować się, w jakim środowisku najlepiej im się żyje. Na rynku dostępne jest dużo rodzajów kwiatów balkonowych.

Dobrą opcją jest to, że kwiaty na balkon dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Bez problemu, zazwyczaj każdy rodzaj kwiatów dostaniemy w swoim ulubionym kolorze. Najbardziej powszechne są te w kolorze czerwonym, jak i różowym.

Jeśli mamy kwiaty balkonowe lub planujemy je mieć, trzeba wziąć pod uwagę to, aby je odpowiednio podlewać. Dopasowanie powinno polegać na odpowiednich nawozach i glebie! Jest to warunek, wręcz konieczny i obowiązkowy, aby rośliny się dobrze rozwijały.

Z łatwością można dostać kwiaty z dużymi, małymi pękami. Niektóre mają ozdobne liście, inne mniej. Warto łączyć różne rodzaje i kolory kwiatów balkonowych. Można stworzyć piękne kompozycje kwiatowe. Najważniejsze jest to, aby nacieszyć oko wiosną i latem na piękne kwiaty balkonowe! Warto wykorzystać taką okazję, jaką dają te ciepłe pory roku. Mamy nadzieję, że wybierzesz odpowiednie kwiaty na balkon dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here