Płytki wielkoformatowe do łazienki

Płytki wielkoformatowe coraz częściej wykorzystywane są w aranżacji łazienek w polskich domach i mieszkaniach. Korzystamy z nich ze względu na niezwykłe możliwości aranżacyjne, jakie oferują. Pozwalają na stworzenie wyjątkowych powierzchni, gładkich oraz lśniących. Efekt wykończeniowy z użyciem płytek wielkoformatowych jest niepodrabialny, szczególnie gdy sięgasz po rozmiary XXL. Poniżej przybliżamy temat płytek łazienkowych o dużym formacie oraz podpowiadamy jak krok po kroku dokonywać ich zakupu, by mieć pewność, że będzie udany. 

Płytki wielkoformatowe i ich rozmiary 

Kafelki stosowane w łazienkach mają stosunkowo ujednolicone rozmiary. Najczęściej sięgamy po kafelki o długości krawędzi mieszczącej się w przedziale od 30×30 do 45×45 cm. Są to rozmiary o uniwersalnym zastosowaniu, które łatwo wprowadzisz do swojego pomieszczenia, wyścielając nimi zarówno podłogę jak i ściany. 

Osoby zainteresowane kafelkami wielkoformatowymi sięgają natomiast po produkty, których przynajmniej jedna krawędź sięga 60 cm długości. Mogą być to kafelki o kształtach kwadratowych, jak i w kształcie podłużnych prostokątów. Wówczas krawędź dłuższa może nawet dwukrotnie przerastać krawędź krótką. Popularnym wyborem są kafelki 120×60, pozwalające na stworzenie estetycznych kompozycji, w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym. 

Płytki wielkoformatowe i ich walory 

Walory płytek wielkoformatowych są różne. Przede wszystkim dotyczą wyglądu pomieszczenia, które stanie się wysoce ekskluzywne oraz atrakcyjne. Łazienki wykończone płytkami wielkoformatowymi tworzą intensywny klimat, idealny do stylizacji nowoczesnych, glamour, eleganckich. Pozwalają na wykreowanie przestrzeni luksusowej oraz na optyczne powiększenie łazienek – nawet tych o mocno ograniczonym metrażu. 

Stosując płytki wielkoformatowe, uzyskujesz jednolitą aranżację powierzchni ścian lub podłóg. Jest to duże ułatwienie nie tylko z uwagi na Twoje zamiary aranżacyjne, ale również z perspektywy kwestii praktycznych. Powierzchnie wyłożone płytkami wielkoformatowymi są łatwe w czyszczeniu na mokro i na sucho. W trakcie montażu pozwalają na zastosowanie mniejszej ilości fugi, co z kolei przyspiesza przebieg wszystkich prac. 

Istotną zaletą jest także fakt, że płytki wielkoformatowe mają duże powierzchnie prezentujące estetyczne motywy lub desenie. Najpopularniejsze są pod tym względem kafelki imitujące wygląd naturalnych materiałów – kamienia, marmuru. Wybór takich produktów to świetny sposób, by uzyskać efekt jednolitej aranżacji. 

Ponadto płytki wielkoformatowe można wykorzystać do tworzenia łazienek w budynkach o użytku komercyjnym. Chętnie stosuje się je w łazienkach hotelowych, apartamentach, biurowcach, siedzibach korporacji. Wszędzie tam, gdzie liczy się estetyczna aranżacja oraz stworzenie eleganckiej, przytulnej atmosfery, można stosować płytki wielkoformatowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here