Czy szkło w domu jest bezpieczne

Zmienia się moda, zmieniają się gusta, upodobania. W pewnym okresie czasu najmodniejsze było drewno, w innym metal, szkło, beton, tynk. Drewno i szkło to chyba najbardziej uniwersalne materiały. Bez względu na to w jakim stylu urządzalibyśmy wnętrze, to elementy drewniane i szklane bardzo dobrze wpasują się w całość dekoracji.

Większa przestrzeń małych mieszkań

Wydaje się, że ostatnimi czasy ludzie bardzo cenią sobie przestronność i przestrzeń. Być może właśnie chęć zaspokojenia tej potrzeby, wpływa na to, że w domach i mieszkaniach pojawia się coraz więcej szklanych elementów. Jednym z ciekawych rozwiązań są ścianki szklane wrocław. Popularnym stylem stał się styl loftowy lub industrialny. Cechuje go duża, otwarta przestrzeń. Żeby jednak wydzielić poszczególne strefy albo na przykład część sypialnianą, niektórzy decydują się właśnie na szklane ścianki. Jedną z opcji są nieprzesuwne, montowane na stałe ścianki działowe, a inną są modułowe przesuwne. I jedne i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Stałe ścianki szklane bardzo dobrze wyciszają pod względem akustycznym. Z kolei ścianki przesuwane mają tę przewagę, że kiedy jest potrzeba, to można zamknąć pomieszczenie, a kiedy chcemy cieszyć się przestronnością, to wystarczy otworzyć moduły. Firmy szklarskie montują ścianki szklane składające się z pojedynczych dużych tafli, a także takie, które są poprzedzielane metalowymi elementami. Jeszcze innym, pomysłowym rozwiązaniem są szklane, na przykład harmonijkowe drzwi. Zaletą szklanych ścianek lub drzwi jest przede wszystkim to, że każde pomieszczenie ma zapewnione dobre, naturalne, dzienne, słoneczne światło. Z pewnością przyczynia się to do dobrego samopoczucia domowników. Ścianki szklane montowane są z takiego rodzaju szkła, które jest odporne nawet na silne uderzenia. W najgorszym wypadku, szkło stosowane do tego rodzaju przeszkleń kruszy się na drobne, nie ostre części.

Balustrady szklane zewnętrzne

Innym bardzo innowacyjnym rozwiązaniem są szklane balustrady zewnętrzne lub wewnętrzne. Balustrada balkonowa, czyli tak zwana zewnętrzna, zapewnia komfort przebywania na balkonie lub tarasie. Jest szczególnie atrakcyjna dla osób posiadających małe dzieci. Dzięki szklanej tafli dziecko nie wyrzuci żadnej zabawki poza balkon. Poza tym balustrady szklane wrocław zapewniają przestrzeń i dobrą widoczność podczas relaksu na balkonie. Jest to szczególnie odprężające, gdy przed balkonem mamy piękne, zielone tereny lub park. Podczas pięknej pogody lub ciepłego wieczorka możemy siedzieć na balkonie lub tarasie przy kawce, herbatce lub innym napoju i podziwiać ładne widoki. Szklana balustrada, jeśli wykonana jest przez godną zaufania firmę, to jest bardzo solidnie wykonana z bezpiecznego szkła hartowanego, zamontowana i połączona stabilnymi mocowaniami. Dzięki zastosowaniu właściwych materiałów, czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, deszcz, śnieg czy nawet uderzenia, nie spowodują pęknięcia szklanej tafli. Poza tym balustrada balkonowa ze szkła jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu w czystości. Dzięki temu nasze miejsce odpoczynku zawsze będzie wyglądać czysto i schludnie. W odróżnieniu od drewna lub metalu, nie wymaga specjalistycznych zabiegów konserwujących.

Balustrady szklane wewnętrzne

Oprócz balustrad tarasowych lub balkonowych, wiele osób posiadających klatkę schodową decyduje się na wewnętrzne balustrady szklane wrocław. Szkło jest takim wyrobem do aranżacji wnętrz, że podobnie jak drewno wpasuje się w każdy styl. Z tego względu projektanci wnętrz często stosują metodę połączenia drewnianych schodów z szklaną balustradą, a nawet dodatkowo jeszcze ze szklaną poręczą. Klatka schodowa jest dość kosztowną inwestycją, dlatego lepiej zrobić ją raz a dobrze. Dzięki zastosowaniu tak uniwersalnych tworzyw jak szkło i drewno, nawet jeśli zdecydujemy się całkowicie zmienić styl urządzonego mieszkania lub domu, to drewniane schody i szklana balustrada nie będą wymagać remontu lub wymiany. Dlaczego balustrady szklane wewnętrzne są tak popularne? Wynika to z faktu praktyczności w użytkowaniu. Każda dbająca o czystość „Pani domu” doceni walory estetyczne szkła. Szkło nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, nie wymaga specjalnej konserwacji. Wystarczy regularne czyszczenie zwykłą szmatką z dodatkiem odpowiedniego środka do czyszczenia szyb i balustrada zawsze będzie wyglądała czysto i błyszcząco. Szklane elementy w domu lub mieszkaniu sprawiają, że jeśli tylko widzimy jakieś odciski i plamki, to mamy chęć doprowadzić powierzchnię do właściwego stanu, a to przyczynia się do tego, że nie musimy później tracić czasu na gruntowne sprzątanie. Zaletą szklanej balustrady na klatce schodowej jest to, że znika dyskomfort uczucia klaustrofobicznego. Często są to dosyć małe i wąskie przestrzenie, dlatego zastosowanie szkła sprawia, że ta część mieszkalna wydaje się większa, bardziej przestronna.

W domach i mieszkaniach oprócz ścianek i balustrad szklanych występuje więcej szklanych elementów. Bez względu na zastosowanie szkła w aranżacji wnętrz, najbezpieczniejsze jest zatrudnienie fachowej firmy, takiej jak Pan Szklarz, która ma opinię solidnej, godnej polecenia i zaufania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here