niemowlę śpi

Zazwyczaj w trzecim trymestrze zaczynamy kompletować wyprawkę dla naszego dzidziusia. Coraz częściej korzystamy z używanych ubranek, sprzętów i akcesoriów dla dzieci.

Dostajemy od siostry, kuzynki czy przyjaciółki, ale także możemy kupić po okazyjnej cenie przez internet. To jest bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, dzięki czemu możemy więcej gotówki przeznaczyć na zakup lepszych pieluszek jednorazowych lub kosmetyków. Tych produktów nie da się kupić używanych, dlatego musimy je kupić.

Używane najczęściej wybieramy ubranka

Najmniejszy rozmiar często już po miesiącu jest za mały dla naszego dzidziusia, więc nie opłaca się kupować nowych. Oczywiście jeden czy dwa nowe zestawy możemy kupić, żeby wystroić w maleństwo, gdy przyjdą do nas goście. Innym elementem wyprawki, który możemy dostać lub kupić używany to mebelki do pokoiku dziecka.

Łóżeczko wystarczy tylko odświeżyć, kupić nowy materac oraz pościel i będzie wyglądać jak nowe. Przewijak z wygodnymi półkami czy komoda, w której schowamy zapas pieluch tetrowych i ubranka albo kołyska, jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca w domu. Dzieci lubią być kołysane, więc taki sprzęt może nam ułatwić uśpienie niemowlaka.

jakie kosmetyki dla noworodka3

Na początek te przedmioty będą nam najbardziej potrzebne. Jest jest wiele innych opcji dostępnych na rynku, takich jak łóżeczko dostawne do naszego łóżka małżeńskiego, kosz Mojżesza, bujaczki czy chusty do noszenia dzieci, ale w nie możemy się zaopatrzyć w późniejszym okresie, gdy jednak one okażą się nam potrzebne. Jednak najważniejszym wyborem jest wózek. Na początek najważniejsza jest wygodna gondola. Musimy być duża i wygodna, nie raz ma możliwość regulacji nachylenia, dzięki czemu możemy nieco unieść główkę maluszka, jeśli ma problemy z ulewaniem.

Często razem z gondolą można kupić spacerówkę, którą zaczniemy używać, gdy dziecko zacznie siedzieć czyli ok. 8-9 miesiąca. Wózki mają pompowane albo piankowe kółka. Zależy na jakiej powierzchni najczęściej będziemy używać wózka. Pompowane będą lepszym wyborem, gdy będziemy jeździć po nierównościach, natomiast piankowe sprawdzą się na gładkich powierzchniach. W mieście sprawdzi się również wózek, który ma sprawne kółka. Potem musimy zdecydować jaki kolor wybieramy, najlepsze wózki są w neutralnych kolorach. Pamiętajmy, że materiał można łatwo ściągnąć ze stelaża i wyprać.

Kolejnym elementem wyprawki są kosmetyki i produkty pielęgnacyjne. Zatem jakie kosmetyki dla noworodka będą najlepsze? Ty sprawdza się zasada, im mniej, tym lepiej. Obecnie położne środowiskowe polecają delikatne kosmetyki o jak najprostszym składzie. Możemy również zapytać w aptece czy sklepie z artykułami dla niemowląt jakie kosmetyki dla noworodka rekomendują sprzedawcy. Najczęściej jeden produkt używamy zarówno do ciałka, jak i włosków maleństwa. Jeśli po kilku użyciach nie zauważymy reakcji alergicznej to śmiało możemy kontynuować używanie.

małe dziecko

Jednak jeśli pojawią się drobne krostki i zaczerwienienia to można przez jakiś czas stosować kosmetyk z emolientem, który oczyści skórę dziecka i jednocześnie ją odpowiednio nawilży. Po kąpieli czasem możemy posmarować dziecko oliwką wykonując masaż ciała albo balsamem zawierającym emolient. Buzię noworodka przecieramy wacikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie. Po każdej kupce również należy zadbać o skórę dziecka. Tłusty krem lub zasypka uniemożliwią powstanie odparzeń i bolących ranek w tym miejscu.

Najważniejsze jest jednak wietrzenie pupy i częste zmienianie pieluch. Do pielęgnacji noworodka jeszcze używamy patyczków. Na początku do oczyszczania i osuszania pępka, a później do oczyszczania uszka z wydzieliny.
Pamiętajmy, że przy decyzji jakie kosmetyki dla noworodka wybrać, sprawdza się minimalizm. Jeśli okaże się, że dziecko reaguje na jakiś kosmetyk alergicznie to poradźmy się położnej środowiskowej lub lekarza pediatry, co innego zastosować. Na rynku jest ogromny wybór kosmetyków, dlatego też pamiętajmy, żeby wybierać te rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka oraz posiadające specjalne atesty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here