niebieskie dżinsy

Projektowanie wnętrz naszego mieszkania, to jedna z najprzyjemniejszych czynności jaka nas czeka przed wprowadzenia się do własnego lokum.

Pierwszą rzeczą jaką należy zaplanować to kolorystyka jaka ma panować w naszym mieszkaniu. Wybierając kolory ścian oraz dodatków powinniśmy się kierować przede wszystkim tym w jakich pomieszczeniach czujemy się najlepiej, jakie kolory nas odprężają i pozwalają na odpoczynek, a jakie wręcz przeciwnie, ponieważ nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż czuć się źle we własnym domu.

Najlepiej sprawdzają się jasne przytulne kolory ścian, natomiast charakter pomieszczenia nadają kolorowe dodatki, które możemy zmienić w dowolnym momencie. W przypadku zmiany koloru pomieszczeń, już nie jest tak prosto, tym bardziej jeżeli na ściany wybierzemy ciemne kolory, które trudno jest potem pokryć jasnymi farbami.

Obecnie bardzo fajnym i modnym pomysłem na aranżacje ścian, jest jedna w innym kolorze niż pozostałe. Najczęściej do takiego zabiegu wybierane są ściany, przy których będą stały meble, na przykład w salonie ta przy której będzie komoda z telewizorem lub w sypialni ta przy której będzie łóżko, tworząc swego rodzaju tło dla mebli. Malowanie ścian nie jest jedynym wyjściem, aby taki efekt uzyskać, drugą bardzo popularna opcją jest wytapetowanie właśnie tej ściany. Wzornictwo tapet jest teraz tak urozmaicone, że taka ściana może być ozdobą samą w sobie. Bardzo modne są obecnie tapety ze wzorami geometrycznymi oraz kwiatowymi. Pozostałe ściany pomieszczenia należy utrzymać w jasnym kolorze, który będzie bezpośrednio korespondował z kolorystyką na tapecie.

jaki kolor pasuje do niebieskiego

Jeśli chodzi o najmodniejsze kolory, które wybierane są właśnie na taką pojedynczą ścianę to zdecydowanie niebieski, granatowy oraz ciemna zieleń – tak zwana butelkowa. Producenci zarówno farb jak i tapet skupili się w tym sezonie głównie właśnie na tych kolorach. Przeglądając próbniki możemy zauważyć, że został do nich dodany również kolor pośredni, czyli morski. Zarówno zieleń jak i niebieski niestety nie są doceniane przez konsumentów, uważane są za trudne kolory, ciężkie, do których trudno jest dobrać jakiekolwiek dodatki.

Nic bardziej mylnego, są to kolory do których można dobrać bardzo łatwo akcesoria, trzeba jednak robić to z wyczuciem, tak aby pokój z modnego nie stał się kiczowaty.
Jeśli zdecydujemy się właśnie na któryś z tych kolorów, to najprostszym rozwiązaniem podczas wybierania dodatków jest przejrzenie stron internetowych z pomysłami na aranżacje wnętrz.

Jaki kolor pasuje do niebieskiego czy tez granatowego?

Najczęściej wybieranymi dodatkami do koloru niebieskiego są szary, popielaty czy też srebrny. Wybierając taką kolorystykę, możemy być pewni, że pokój będzie miał niebanalny charakter. Mimo tego, że będzie on w zimnej tonacji, to dobierając odpowiednie faktury przedmiotów, które znajdą się w tym pomieszczeniu, to będzie on bardzo przyjemny i przytulny.

niebieska kurtka

Zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z drastycznych kontrastów, które były modne w latach dziewięćdziesiątych, typu kolor żółty czy tez pomarańczowy. Te połączenia są zdecydowanie w złym guście, a nasze pomieszczenie nie będzie wyglądać na nowoczesne i modne. Opcjonalnie można do koloru niebieskiego skorzystać z palety pasteli, ciepły delikatny róż również będzie wyglądał bardzo elegancko, a zarazem przytulnie.

Jakie dodatki wybrać do koloru zielonego czy tez butelkowego?

Kolor zielony jednoznacznie powinien się każdemu kojarzyć ze złotem. Złote dodatki to obecnie najmodniejszy trend. W kolorze złotym produkowane są zarówno obrazy, poszewki na poduszki, a dla bardziej odważnych osób złote puszyste dywany. Niektórzy boją się efektu jaki uzyskają poprzez zakup dodatków właśnie w tym kolorze, największa obawa dotyczy tego, że zamiast eleganckiego pomieszczenia będzie efekt tureckiego stylu, pełnego przepychu i niestety kiczu.

Trendy jakie obowiązują w najnowszych katalogach nie są jednak decydującym wyznacznikiem do tego jak będą wyglądać nasze pomieszczenia, najważniejsze jest to żeby właściciel mieszkania czuł się w nim komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here