komedia w tv

Żaden inny gatunek filmowy nie cieszy się takim zainteresowaniem. Mogą być animowane, czarno-białe, z przymrużeniem oka bądź całkowicie oderwane od rzeczywistości – jeden mianownik jest jednak wspólny – zawsze śmieszą. Mowa oczywiście o komediach, które idealnie nadają się na poprawę nastroju o każdej porze dnia.

Przedstawiamy Wam listę 10 komedii, których nie możecie przegapić. Sięgniemy nie tylko do nowości, ale również i klasyki, dzięki czemu, gdy ktoś ponownie spyta Was „jakie polecacie komedie” – stać Was będzie na wyczerpującą odpowiedź!

10. Zwierzogród (2016)
Film animowany, opowiadający o perypetiach młodego królika w wielkim mieście. Jej największym marzeniem była praca w policji. By udowodnić swoją wartość, będzie musiała rozpracować silną siatkę niebezpiecznych przestępców. Niespodziewanie jej kompanem zostaje miewający problemy z prawem szczwany lis…
Zwierzogród to produkcja idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Film, choć animowany, prezentuje liczne problemy dzisiejszego społeczeństwa, takie jak krzywdzące stereotypy czy trudności młodych ludzi w odnalezieniu się w dorosłym życiu.

9. Chłopaki nie płaczą (2000)
Polska produkcja w reżyserii Olafa Lubaszenko – według licznych krytyków filmowych najlepsza polska komedia, jaka kiedykolwiek powstała. Głównym bohaterem historii jest młody i nieco niezdarny Kuba, który całkowicie przez przypadek trafia w środowisko gangsterskie. W filmie pojawiają się przekleństwa, zatem nie jest on odpowiedni dla dzieci poniżej 18. roku życia.
Gwarantujemy, że liczne dialogi z filmu są wręcz niezapomniane!

8. Jojo Rabbit (2019)
Najnowsza amerykańska produkcja, która znalazła uznanie nawet podczas gali Oscarów. Film jest nie tylko zabawny, ale również niezwykle pouczający. Nie porusza błahych tematów, lecz sięga do czasów II. Wojny Światowej. Głównym bohaterem jest młody Niemiec Jojo, będący zafascynowany nazizmem. Jednocześnie w jego rodzinnym domu ukrywa się Żydówka – cóż począł Jojo w tak skrajnym momencie? Przekonajcie się sami!

7. Był sobie pies (2017)
Kolejna familijna produkcja, która przysporzyła wiele łez, zarówno tych, które są efektem śmiechu, jak i wzruszeń. Film opowiada historię psa, który po odejściu z tego świata wraca na ziemię w innym, psim wcieleniu. Świetna produkcja Lasse Hallstroema jest idealna nie tylko dla wielbicieli zwierząt, ale również całych rodzin, które poszukują zabawnego, ale zarazem wartościowego filmu.

6. Green Book (2018)
Życiowy cwaniak i arogancki muzyk z wyższych sfer? To idealne połączenie na liczne spory, a co za tym idzie – zabawne sytuacje. Taką historię przedstawia właśnie Green Book. Gdy słynny muzyk rusza w trasę, znajduje nowego, bardzo wygadanego szofera. Łatwo się domyślić, że początkowo nie nadają na wspólnych falach…

5. Sens życia według Monty Pythona (1983)
Dla osób lubujących się w komediach obowiązkiem wręcz jest poznanie chociaż jednej produkcji z gatunku Monty Pythona. Trudna, z licznymi podtekstami i nietypowym poczuciem humoru – można rzecz, że typowa dla tego gatunku. Komedia z pewnością nieco trudniejsza w odbiorze, ale wysoce wartościowa. W produkcji z 1983 r. grupa Monty Pythona ukazuje sens życia na wielu przykładach wyrwanych z codzienności.

4. Jak rozpętałem drugą wojnę światową (1969)
Polska produkcja, która pomimo ograniczonych możliwości technicznych do dziś bawi przekazem. Szeregowiec Franek Dolas jest przekonany, że wywołał II. Wojnę Światową. Próbując ratować sytuację, wpędza się tylko w coraz poważniejsze kłopoty.

3. Deadpool 2 (2018)
Obie części Deadpoola stały na wysokim poziomie. W obu przypadkach ofiara eksperymentów, czyli tytułowy Deadpool walczy z przestępcami w dość… nietypowy sposób. Produkcja nawiązująca do największych postaci Marvela, przedstawiająca bohatera w całkowicie odmienny i bardzo zabawny sposób.

deadpool

2. Nietykalni (2011)
Całkowicie sparaliżowany milioner zatrudnia do opieki młodego chłopaka z biednego domu, który dopiero opuścił więzienie. Choć są z dwóch różnych światów, to znajdują wspólny język i dzielą się swoimi pasjami. Komedia jest niezwykle zabawna, ale pojawią się również łzy wzruszenia, zachęcające do głębszej refleksji nad docenieniem własnego zdrowia.

1. Forrest Gump (1994)
Niezbyt inteligentny, cierpiący na niedowład kończyn chłopiec zostaje milionerem i bohaterem wojny w Wietnamie. Niemożliwe? A jednak! Forrest Gump łamie wszelkie bariery tabu i w wyjątkowo długiej produkcji w zabawny sposób ukazuje wiele problemów społecznych. W roli głównej Tom Hanks, zaś sam film 6-krotnie otrzymał nagrodę Oscara.

Jakie polecacie komedie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here