jakie horrory polecacie

Często piszecie do nas i zadajecie nam w mailu to samo pytanie „Hej, jakie horrory polecacie?”. Dostajemy od was to pytanie tak często, że postanowiliśmy przygotować dla was rozpiskę kilkunastu horrorów, które najbardziej polecamy. Oto i ona!

Na pierwszy rzut idzie horror zbliżony mocno do thrillera, czyli nowe „To” z 2017 roku w reżyserii Andiego Muschiettiego. Jest to już druga adaptacja powieści grozy Stephena Kinga o tym samym tytule. Film cechuje wyjątkowe połączenie mrocznego i tajemniczego thrillera detektywistycznego z bardzo przerażającym horrorem. A wszystko to w klimatach przedmieść Stanów Zjednoczonych lat 80 XX wieku. Do tego te piękne i przemyślane kadry – to naprawdę trzeba zobaczyć!

Drugim polecanym przez nas horrorem będzie tym razem pewnie stary już klasyk, a mianowicie Martwe Zło 2 z 1987 roku w reżyserii kultowego już Sama Raimiego. Jest to remake Martwego Zła z 1981, który powstał dzięki ogromnej i niespodziewanej popularności pierwszej części. Dwójka jest tutaj dokładnym odwzorowaniem (niemal 1 do 1) fabuły i scen z pierwszej części z tymi samymi aktorami (w większości), ale tym razem z o wiele większym budżetem. Mamy tutaj to samo za co pokochaliśmy pierwszą część, a więc dużo gore, krwi, czarnego humoru i abstrakcyjnych scen – czyli wszystko to do czego przywykły nas już filmy Sama Raimiego. Zdania co do tego, która część jest lepsza do dziś są podzielone – najlepiej jest obejrzeć obie i samemu wyrobić sobie opinię.

straszny film

Kolejnym horrorem będzie tym razem pozycja z Hiszpanii, a więc znane większości z was [Rec] z 2007 roku w reżyserii Jaume Balaguero. Film ten powstał na bazie dużej popularności horroru Blair Witch Project, który zapoczątkował modę na horrory „kręcone z ręki”. [Rec] nie poszedł jednak w tanią kopię Blair Witch Project i poszedł o krok dalej rozwijając pomysł kręcenia filmu z ręki, dodając u siebie motyw kamer przymocowanych do kasków bohaterów, a także takie motywy jak używanie noktowizorów.

Wielu fanów horrorów uważa [Rec] za jeden z najstraszniejszych filmów z tego podgatunku i ciężko nie przyznać im racji – jest to prawdziwy filmowy rollercoaster, który będzie straszył nas różnego rodzaju niespotykanymi wcześniej straszaki już od pierwszych kilkunastu minut filmu. Z czasem atmosfera będzie tylko narastać i gęstnieć by udusić nasze zmysły w ostatnich kilku szokujących minutach tego niezwykłego horroru.

Następny horror to absolutny misz-masz dwóch bardzo różnych od siebie gatunków. Mowa tutaj o 2-godznnym horrorze Bone Tomahawk z 2015 roku w reżyserii S.Craiga Zahlera w którym grają dwie gwiazdy: Kurt Russel i Patrick Wilson. Film ten jest niezwykły, ponieważ sprytnie łączy w sobie 2 gatunki filmowe, które nigdy nie były ze sobą po drodze, a które ten jeden raz (i to jak udany) spotkały się ze sobą: western i horror. Jest to też film drogi w którym nie doświadczymy dziesiątek postaci i setek scenografii miejskich. Zobaczymy za to prawdziwą przygodę i silne emocje zarysowane między głównymi bohaterami. Horror ten posiada też trochę dobrego gore, a także kilka odważnych scen.

horror

Tym razem czas na coś zabawniejszego, a więc komedię która nawiązuje bardzo mocno do gatunku jakim jest horror – czyli rumuński film Co robimy w ukryciu z 2014 roku w reżyserii Jemaine’a Clementa. Ta niecodzienna czarna komedia opowiada o życiu czterech zaprawdę przedziwnych wampirów, które próbują pogodzić imprezowe i wystrzałowe życie z faktem, że są wampirami, które potrzebują krwi i służących, którzy będą spełniać ich największe zaścianki. Mamy tu tak kuriozalne i specyficzne postaci jak na przykład kultowy Nosferatu mieszkający z naszą czwórką bohaterów czy też Vlad Palownik – jeden z wampirów.

Ostatnim polecanym przez nas horrorów będzie film, który wstrząsnął 3 lata temu całym gatunkiem, pokazując nam jak powinien wyglądać dobrze zrealizowany horror za niewielkie pieniądze. Mowa tu oczywiście o Uciekaj! w reżyserii Jordana Peele. To bardzo specyficzny horror bo niemal w całości buduje on strach i niepokój nie na straszakach czy brutalności, ale na sprytnym budowaniu napięcia, niedopowiedzeniach i gęstym, mrocznym klimacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here