Filmy komediowe są dobrą odskocznią od rzeczywistości. Nie trzeba przy nich dużo myśleć i analizować skomplikowanych wątków jak w dramatach czy filmach wojennych. Dobrze sprawdzą się na wieczór z dziewczyną/chłopakiem czy żoną/mężem jak również na wyjście do kina.
Klasyczne komedie obyczajowe są znane przez wielu Polaków, a teksty z nich są używane w życiu codziennym przez wielu z nas często nawet nieświadomie. Innym typem będą komedie romantyczne, opowiadające historie miłosne i zmierzające do szczęśliwego zakończenia prostą lub trochę bardziej krętą drogą. Na pytanie jakie komedie polecacie odpowiadamy kilkoma propozycjami poniżej.
1. Nietykalni (2011)
Jest to francuska komedia opowiadająca historię bogatego sparaliżowanego milionera. Szuka on osoby, która będzie mogła mu pomóc w pracy i w codziennym życiu. Kilku poprzednich kandydatów szybko zrezygnowało z pracy. Jako kandydat zgłasza się Driss, nie chodzi mu jednak o pracę, a o podpis na zaświadczeniu do urzędu pracy. Ostatecznie zostaje jednak przyjęty na okres próbny. Okazuje się, że milionera i opiekuna różni tak naprawdę wszystko. Zupełnie inny sposób myślenia i pogląd a wiele spaw doprowadza do wielu zabawnych sytuacji. W filmie śmiejemy się w delikatny sposób zarówno z niepełnosprawnych jak i czarnoskórych. Jednak sposób realizacji jest na najwyższym poziomie i nikt nie powinien czuć się urażony podczas oglądania filmu. Co ciekawe cała historia oparta jest na faktach.
2. Poradnik pozytywnego myślenia (2012)
W filmie przedstawiona jest historia nauczyciela, który stracił pracę, a następnie dom i żonę. Doprowadza go to do załamania nerwowego. Trafia do szpitala i tutaj poznajemy jego losy. W powrocie do społeczeństwa pomagają mu rodzice. Chce za wszelką cenę odzyskać żonę jednak nie jest to możliwe. Podczas kolacji ze znajomymi w restauracji, spotyka Tiffany graną przez Jennifer Lawrence. Dowiaduje się, że ona niedawno straciła męża co powoduje że mogą łatwo się zrozumieć. Dodatkowo okazuje się, że zna ona żonę Pata. Ten prosi ją o przekazanie listu do niej. Tak zaczyna się historia wspólnych spotkań dwojga ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Film posiada wiele znanych z amerykańskich komedii schematów, jednak mimo wszystko ogląda się go przyjemnie i zdecydowanie warto poświęcić czas na zapoznanie się z nim.
3. Był sobie pies (2017)
Film z zupełnie innej kategorii. Jest to typowa komedia familijna, którą miło obejrzeć z dziećmi podczas niedzielnego popołudnia. Opowiada ona historię psa i jego miłości do człowieka. W filmie narratorem jest właśnie pies. Jego właścicielem jest Ethan, który ratuje go z mamą podczas spaceru. Pies jest uwięziony w gorącym samochodzie na słońcu. W trakcie filmu chłopiec dorasta, a pies staje się jego najlepszym przyjacielem. Gdy chłopak wchodzi w wiek dojrzewania, pies pomaga mu przełamać lody przy poznaniu przyszłej dziewczyny Hanny. Niedługo później w filmie dzieje się straszna historia. Dom Ethana zostaje podpalony.
Na szczęście pies ratuje właściciela i jego matkę jednak główny bohater uszkadza nogę co powoduje zakończenie jego kariery zawodniczej futbolu amerykańskiego i marzeń o dobrych studiach. Niedługo potem pies odchodzi. Okazuje się jednak, że jego „dusza” pojawia się ponownie w ciele innego psa. Cała historia powtarza się kilka razy, tak by na końcu główny bohater wrócił do swojego pierwszego właściciela. Jest on jednak w innym ciele i nie wie co zrobić żeby Ethan go rozpoznał.
Znajduje jednak piłkę którą bawił się w dzieciństwie i pokazuje sztuczkę jaką mógł umieć tylko on. W ten sposób Ethan dowiaduje się, że to jest jego pierwszy i jedyny prawdziwy przyjaciel z dzieciństwa. Cała historia opowiedziana jest w bardzo łatwy i przyjemny sposób. Dodatkowo przepiękna muzyka jak i historia psa na pewno przyciągną przed ekran młodszych widzów. Bez wątpienia będzie to dla nich historia z której będą mogli wyciągnąć wnioski. Film pokazuje, jakie są odczucia zwierząt na różne życiowe sytuacje i jak wiele one rozumieją, nawet gdy nie jesteśmy tego świadomi.