lista rzeczy na wakacje

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi mnóstwo rozterek. Jedną z tych podstawowych, która wręcz rozsadza nas od środka podczas planowania podróży, jest lista rzeczy na wakacje. Krzątamy się zatem nerwowo po pokoju zadając sobie nieustannie pytanie: co powinienem wziąć? Skupiamy się na rzeczach mało istotnych, a po wyruszeniu w wojaż okazuje się, że nie mamy podstawowych. Swoją drogą, przyznać trzeba, że jest to swoisty paradoks. Unikając szczegółowych rozważań, zadajmy sobie pytanie, jakie uniwersalne przedmioty powinny stanowić obligatoryjny element każdej listy rzeczy na wakacje?

Po pierwsze, portfel. Jego zawartość jest nieoceniona podczas każdej podróży. Wspomnieć w tym miejscu należy, że jego zawartość to nie jest tylko gotówka, jak to było w dawnych czasach. W portfelu posiadamy: karty płatnicze, lojalnościowe, dowód rejestracyjny pojazdu wraz z polisą, czy nawet ukochane zdjęcia z naszymi bliskimi. Ten przedmiot z całą pewnością nie może umknąć naszej uwadze w trakcie sporządzania listy rzeczy na wakacje.

Drugim niezbędnym elementem jest… papier toaletowy! Umieszczenie go na drugim miejscu tego opracowania nie jest bez powodu. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak potrzebnym atrybutem jest papier toaletowy podczas naszych wojaży. Niestety, lista rzeczy na wakacje bardzo często go pomija, co niejednokrotnie staje się źródłem bardzo krępujących, a nawet żenujących sytuacji życiowych. Planując więc urlop, weźmy papier toaletowy!

Trzecia rzecz to telefon komórkowy, choć tego apelu do przedstawicieli młodego pokolenia kierować nie trzeba. Smartfon jest wręcz niezbędnym elementem każdej podróży nastolatka, niezależnie od tego, ile ta podróż trwa. Wzięcie telefonu przysparza jednak wielu problemów przedstawicieli starszego pokolenia – obecnych pięćdziesięciolatków. Z uwagi na konflikt pokoleń, lista rzeczy na wakacje niejednokrotnie jest zubożona o telefon, w przypadku naszych rodziców i dziadków. Z przezorności więc nie zapomnijmy o tym, żeby go spakowali i dopisali go do listy!

Ostatnim, nieocenionym elementem każdej podróży dwudziestego pierwszego wieku, jest oczywiście dobra, długa książka! Nie bójcie się dopisać do listy takiej opasłej, liczącej parę tysięcy stron. Wakacje sprzyjają relaksowi przy ulubionej literaturze, w dźwiękach wody lub miasta, najlepiej wieczorem, przy winie. Książka sprzyja każdej nudzie, leczy złamane serca, zajmuje czas i wciąga nas w szalony świat przygód. Lista rzeczy na wakacje nie może być o nią zubożona!

Czego jeszcze brakuje? Pozostaje nam jedynie enumeratywnie wymienić: kosmetyki, ubrania (nie można zapomnieć o bieliźnie!), dodatkowy sprzęt elektroniczny (tablet, komputer, czytnik e-booków, aparat), ręczniki i wszystkie przybory niezbędne do codziennej toalety.

Lista rzeczy na wakacje zakończona! Pozostaje liczyć na to, że pakowanie się nie będzie się odbywać już w tak gęstej, nieprzyjemnej atmosferze. Wystarczy sobie zapisać niezbędniki- i mamy to! Pozostaje tylko wziąć pod pachę towarzyszy podróży i wybrać się na upragniony urlop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here