jaki prezent na 18

Wielu rodziców, których dzieci kończą w tym roku osiemnaście lat, zastanawia się, w jaki sposób uczcić tę wyjątkową rocznicę. To niezwykły moment, symboliczne wejście w dorosłość młodego człowieka, który jeszcze nie tak dawno był dzieckiem. Jak przygotować się na ten szczególny dzień? Wyprawić wielką imprezę dla rodziny i przyjaciół? I w końcu, jaki prezent na 18. urodziny podarować swojej, wchodzącej na ścieżkę dojrzałości, pociesze?

Impreza – w mniejszym lub większym gronie – to już absolutny must have, którą rodzice osiemnastoletniego człowieka powinni mu zdecydowanie zorganizować! Nikt nie mówi od razu o wynajmowaniu całej restauracji czy klubu w tym celu, ale zorganizowanie przyjęcia dla najbliższej rodziny, przyjaciół i kolegów jubilata, to coś, czego nie można pominąć, myśląc o świętowaniu jego wejścia w dorosłość. Szczególne, bo osiemnaste urodziny, wypadałoby świętować wyjątkowo. Można więc pokusić się o zaproszenie większej liczby osób, ale także pomyśleć o prezentach, które bez wątpienia spodobają się osiemnastolatkowi.

To może być dla wielu rodziców spora zagwozdka. Z czego bowiem może się szczerze ucieszyć młody człowiek? Opcji jest kilka. A nawet więcej, niż kilka. Skupmy się jednak na tych najbardziej uniwersalnych, które zachwycą nie tylko przeciętnego osiemnastolatka, ale także każdą inną osobę – niezależnie od tego, które obchodzi urodziny. Pewne prezenty przydadzą się każdej osobie, w każdym wieku. Nie muszą to być zresztą stricte prezenty urodzinowe. Równie dobrze mogą to być upominki imieninowe, z okazji świąt, Walentynek czy jakiegokolwiek innego święta, jakie obdarowywana osoba obchodzi.

Jedną z rzeczy, która niezaprzeczalnie ucieszy każdego, może być telefon komórkowy/smartfon. Trudno jest sobie wyobrazić młodego dorosłego, który nie doceniłby takiego prezentu! Niezależnie od płci, będzie to fantastyczny podarek w dniu osiemnastych urodzin od rodziców jubilata. Przy wyborze urządzenia, warto kierować się tym, co wiemy o naszym dziecku i jego upodobaniach dotyczących urządzeń mobilnych. Jeśli np. nasz syn jest graczem, to być może warto postarać się o kupno telefonu gamingowego, który pozwoli mu na prowadzenie rozgrywek przez długie godziny, bez martwienia się o stan baterii czy nadmierne przegrzewanie telefonu. Jeśli zaś nasz syn lub córka są aktywni na mediach społecznościowych, to dobrze byłoby sprawdzić, jakie telefony aktualnie są w czołówce, gdy mowa o aparacie fotograficznym – wówczas telefon stanie się niezwykle przydatnym narzędziem codziennego dzielenia się ze światem wyjątkowymi momentami.

Zależnie od płci naszej dorosłej już pociechy, możemy też postawić na pewne eksperymenty z kolorem. Choć nie warto generalizować, bo każdy posiada inny gust, to jednak można śmiało stwierdzić, że telefon w czerwonym kolorze bardziej spodoba się młodej kobiecie, niż jej rówieśnikowi płci męskiej. Jeśli jednak znamy ulubiony kolor naszego dziecka, a tak się akurat składa, że dostępny jest telefon w tym właśnie kolorze, to nie ma co się długo zastanawiać – bez dwóch zdań będzie to fantastyczny prezent z okazji osiemnastych urodzin!

W przypadku, w którym wiemy, że nasz jubilat/ka posiada od niedawna nowy telefon, trzeba będzie pomyśleć o równie dobrym prezencie, co smartfon. Może nim być nowy komputer lub konsola do gier, na której jubilat będzie mógł grać w wolnych chwilach. Gry odstresowują, a niejeden tytuł pozwala na rozgrywkę dla więcej, niż tylko jednej osoby – wówczas na takim prezencie korzysta nie tylko sam obdarowany!

Zarówno nowy smartfon, jak i konsola odpadają? W takim razie, być może nowy laptop sprawdzi się w roli prezentu na osiemnastkę? Matura i studia tuż za rogiem, więc trudno byłoby przecenić taki prezent. Dzięki niemu, nasze dziecko nie tylko będzie mogło mieć dostęp do rozrywki, ale przede wszystkim, będzie go mogło wykorzystać do nauki. Osobisty komputer to świetny pomysł, zwłaszcza wtedy, gdy wiemy, że nasza pociecha zamierza wyjechać na studia do innego miasta i będzie go wówczas potrzebować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here